1. Niedziela dzisiejsza, to IV niedziela zwykła. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na bieżące funkcjonowanie Parafii. Dziś o godz. 15.00 kolędowanie z zespołem Bogu Dźwięki. Bardzo serdecznie zapraszam.
 2. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wczoraj posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa: Agnieszkę i Łukasza Śmiechowskich, Elżbietę Bakanowicz, Teresę i Mirosława Tomasiak, Mariolę i Janusza Kanz, Renatę Kanz. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie pełnią dyżur. „Bóg zapłać”!
 3. W tym tygodniu jest wolna intencja w sobotę i dwie intencje w przyszłą niedzielę!
 4. W środę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem MB Gromnicznej. W tym dniu błogosławieństwo świec – gromnic. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego (modlimy się za wszystkie Siostry zakonne i braci). W tym dniu zbiórka do puszki na klasztory klauzurowe. Za wszelką ofiarność serdecznie dziękuję.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszam chętnych do pomocy w rozbiórce szopki.
 6. W czwartek po Mszy św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do Miesięcznej Spowiedzi świętej. W piątek od godz. 9.30 odwiedziny chorych. Można zgłaszać chorych i starszych parafian na odwiedziny także, aby Szafarz co niedzielę przyniósł do domu dla chorego Pana Jezusa.
 8. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł oraz nowe książeczki Droga do Nieba z małymi dużym drukiem, w cenie 29 zł i 32 zł z dużym drukiem. 
 9. W sobotę przypada wspomnienie św. Agaty. W tym dniu błogosławieństwo chleba i wody ku jej czci.
 10. Za tydzień kolekta na Seminarium i zbiórka do puszki na ogrzewanie.
 11. Zapowiedzi przedślubne: (II) Katarzyna Kudyba z Chrząstowic i Krzysztof Laskowski z Sromowce Niżne. Każdy, kto znałby jakiekolwiek okoliczności, które uniemożliwiałyby zawarcie małżeństwa, powinien je niezwłocznie zgłosić.
 12. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i tygodnia, pokoju w sercu oraz wielu Bożych łask.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech