1. Niedziela dzisiejsza, to Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii.
 2. Dziś o godz. 15.00 ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na tym nabożeństwach, jeżeli ktoś chce i może – można złożyć ofiarę na Hospicjum dla dzieci w Opolu – jako jałmużna postna.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Panie: (w gazetce błędnie wydrukowano osoby z zeszłego tygodnia) Beatę Pasoń, Marię John, Barbarę Wacławczyk, Jolantę Pocieżnicką. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie pełnią dyżur. Serdeczne Bóg zapłać!
 4. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego dziś z dodatkiem płytą CD z kolejnymi księgami Pisma Świętego.
 5. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – obchód najważniejszych tajemnic naszej wiary – Ostatniej Wieczerzy, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Znajdźmy czas, aby w tych obchodach wziąć udział.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych i alkoholu. Należy w tym dniu zachować atmosferę powagi i milczenia w domu. Adoracja Krzyża po Liturgii Męki Pańskiej po przez uklęknięcie przed Krzyżem, wykonaniem znaku Krzyża (nie całujemy Krzyża). Ofiara z adoracji Krzyża i przy Bożym Grobie przeznaczona na kościoły w Ziemi Świętej.
 7. W Wielką Sobotę od godz. 8.00 Adoracja przy Bożym Grobie. W Lędzinach od 12-14.00 Adoracja Krzyża, a o godz. 14.00 poświęcenie pokarmów wielkanocnych. W Chrząstowicach poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 15.00. o godz. 20.00 Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej. Serdecznie zapraszam.
 8. W Niedzielę o godz. 7.00 Procesja Rezurekcyjna a po niej Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego. Nie będzie Mszy św. w języku niemieckim. O godz. 9.45 Msza św. w Lędzinach. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny.
 9. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 11.00 i w sobotę o godz. 10.00. obecność obowiązkowa.
 10. Zachęcam do przystąpienia do Sakramentu Pokuty przez najważniejszymi świętami naszej wary: w Lędzinach we wtorek od godz. 16.00 -16.45. W Chrząstowicach w środę od godz. 17.00 – 17.45.
 11. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania ze szkoły średniej i z klasy VIII. Sakrament Bierzmowania dla dopuszczonej do tego Sakramentu młodzieży z naszej Parafii będzie 17 maja w Dębskiej Kuźni o godz. 16.30
 12. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać u siostry Janiny lub do skarbonki przy gazetkach z tyłu kościoła. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękuję.
 13. Ostatnia ofiara do puszki na ogrzewanie naszego kościoła wyniosłą: w Chrząstowicach 1346 zł i 1 euro. W Lędzinach 420 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech