1. Niedziela dzisiejsza, to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu. Dziś tradycyjnie, jak zawsze w I niedzielę miesiąca można złożyć ofiarę do puszki na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary serdeczne dziękuję.
 2. W poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, które jest diecezjalnym dniem modlitw rolników o Boże błog. w pracy. Msza św. w tej intencji w naszym rejonie w Kamieniu Śląskim o godz. 10.00.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Iwonę i Rajmunda Malek, Dorotę i Burharda Mientus, Ewelinę i Grzegorza Mientus, Patrycję i Bartka Lewanoskich. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
 4. Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej i wielkanocnej spowiedzi św.
 5. Zapowiedzi przedślubne: (III) Dawid Stoklosa z Lędzin i Agnieszka Węgrzynowska z Pokoju. Każdy kto znałby jakiekolwiek okoliczności uniemożliwiające zawarcie małżeństwa powinien zgłosić je w kancelarii parafialnej.
 6. Zapraszam na Pielgrzymkę 13 czerwca do kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu Grudzicach. Szczególnie zapraszam dzieci komunijne i ich rodziców, dzieci rocznicowe i wszystkich Parafian. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.00.
 7. Zapraszam na pielgrzymkę na Jasną Górę wszystkich czcicieli bł. Edmunda Bojanowskiego. Dnia 25 czerwca odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Modlitewne na Jasnogórskich Wałach. Eucharystia o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie. Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii do końca tygodnia (koszt ok. 40 zł). Gdy będzie odpowiednia liczba osób zamówimy autobus.
 8. Zapraszam na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 9 do 16 września. Koszt to 4290 zł. Zostało już tylko 20 miejsc. Wszyscy, którzy wyrazili chęć uczestnictwa proszę o wpłatę zaliczki po 500 zł, do 16 czerwca.
 9. Początek tradycji obchodzenia święta Bożego Ciała sięga XIII wieku. Dlatego już dziś podajemy listę Rodzin, które prosimy w tym roku o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało:

  Ołtarz na ul. Ozimskiej (u rodz. Klimek)

  Bednorz Justyna i Marek, Tobolik Stefania, Stach Adrianna i Piotr, Gobel Dorota, Zapotoczna Bernadeta, Mocza Gabriela i Ryszard, Woźniczka Edyta i Joachim, Bąk Sabina i Jan, Duda Lidia, Szkoda Mariola i Bartłomiej.

  Ołtarz na ul. Ozimskiej (u rodz. Mathea)

  Bonk Iwona i Krzysztof, Bronder Małgorzata i Grzegorz, Sklorz Beniamina, Gajda Małgorzata, Bednorz Anna i Paweł, Cichoń Helena i Gerard, Cichoń Katarzyna i Andrzej, Klar Hildegarda i Norbert, Bronder Marianna i Ginter.

  Ołtarz na ul. Kotorskiej (u rodz. Spyra)

  Klimek Rafał i Małgorzata, Klimek Agnieszka i Daniel, Klimek Rozwita i Waldemar, Pasoń Beata i Andrzej, John Maria, Wacławczyk Barbara, Pocieżnicka Jolanta, Kobienia Edyta, Salatycka Karina, Ogórkis Krystyna, Swora Anna i Piotr.

  Ołtarz przy kościele

  Gregorczyk Beata i Gerard, Pasoń Iwona i Marcin, Gnida Krystyna i Sebastian, Konewski Ewa i Tomasz, Sprancel Irena, Bąk Felicyta i Władysław, Fura Magdalena i Miłosz, Twardawski Grażyna i Teodor, Lędziny (Rada Sołecka i Parafialna oraz chętni mieszkańcy).


Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech