1. Niedziela dzisiejsza, to XII Niedziela zwykła. Gościmy dziś ks. Pawła Chudzika, posługującego obecnie w Peru. Kolekta dzisiejsza przeznaczona dla ks. Misjonarza na wsparcie jego posługi. Za wszelkie ofiary serdeczne dziękuję.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Marię i Jacka Olech, Sabinę i Piotra Morka, Monikę Gallus, Magdalenę i Krzysztofa Friedrich, Edytę i Huberta Reisig. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  3. Po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanych za przebieg uroczystości: wszystkim za przyozdobienie domów i ustawienie brzózek, za ołtarze i piękne dywany z kwiatów, Siostrom, mariankom, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty, szafarzom, chórowi, orkiestrze i strażakom.
  4. Zapraszam do czwartku do uczestnictwa w procesjach w oktawie Bożego Ciała. Mogłoby nas być więcej, szczególnie dzieci.
  5. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada Dzień Ojca, pamiętajmy w modlitwie. W tym dniu kończy się też oktawa Bożego Ciała.
  6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwie do Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie modlitwy O Jezu najsłodszy (DN 54.2).
  7. W sobotę po wieczornej Mszy św. ognisko w ogrodzie farnym dla ministrantów, lektorów, Marianek oraz dla ich rodziców. Bardzo serdecznie zapraszam. Mamy i Marianki proszę o wysprzątanie salki, a ojców o przygotowanie ogniska i wykoszenie trawy.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. Dziękczynna za 90 lat posługi Sióstr Służebniczek w naszej parafii. O godz. 15.00 nabożeństwo przed Ochronką, a o godz. 16.00 Festyn Rodzinny. Serdecznie zapraszam. W przyszłą niedzielę 26 czerwca wyjątkowo kolekta remontowa.
  9. W zakrystii Gość Niedzielny oraz wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
  10. Zapraszam na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 9 do 16 września. Koszt to 4290 zł. Zostały jeszcze miejsca!
  11. Wszystkim życzę dobrej, pięknej niedzieli i takiego też tygodnia.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech