1. Niedziela dzisiejsza, to XXII Niedziela zwykła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Anitę i Michała Gonska, Agnieszkę i Rudolfa Król, Reginę i Rufina Buhl, Annę i Pawła Bednorz. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  3. Od tej niedzieli kwiatami w naszym kościele parafialnym będzie się zajmować Pani Izabela Bewko. Bardzo dziękuję Pani Izabeli za podjęcie się tej funkcji. Bardzo proszę ofiarę na kwiaty składać w skarbonce z tyłu kościoła przy gazetkach.
  4. W czwartek na godz. 8.30 zapraszam na Mszę św. dziękczynna za czas wakacji oraz o Boże błog., dary Ducha św. na nowy rok szkolny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do miesięcznej spowiedzi św. i praktykowania dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, w sobotę Godzinki i zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Drodzy, zapewne każdy z Was odczuł, iż w ostatnim czasie wiele rzeczy podrożało. Podrożał bardzo także papier. Ryza papieru z 12-14 zł zdrożała do 30 zł. Zatem bardzo proszę, aby za gazetkę parafialną złożyć ofiarę 2 zł, aby zwrócił się przynajmniej koszt papieru, nie mówiąc już o kosztach eksploatacji i tonerach do ksero. Do tej pory drukowaliśmy 160 gazetek (kartka A4 dwustronnie drukowana w kolorze), a w skarbonie bywało niecałe 100 zł czyli nawet nie po 1 zł za gazetkę, były też żółte pieniążki. Bardzo proszę o odpowiedzialność i uczciwość.
  7. Od września na prośbę Dyrektora Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach Msze szkolne nie będą mogły być w środę rano. Nie wszystkie dzieci uczęszczają na Msze szkolne i Szkoła musi zapewnić im opiekę, a to wiąże się z kosztami. Zatem Msze św. szkolne będą w środy o godz. 17.00. Bardzo proszę Rodziców, aby w chrześcijańskiej odpowiedzialności zadbali o to, by ich dziecko uczestniczyło we Mszy szkolnej (niech Rodzice też się zmobilizują i z dzieckiem uczestniczą, to piękny przykład). We Mszach szkolnych obowiązek mają uczestniczyć dzieci szkolne, szczególnie dzieci I Komunijne i kandydaci do Bierzmowania.
  8. Ostatnia kolekta remontowa wyniosła w Chrząstowicach 3470 zł. Bardzo dziękuję za każdą ofiarę. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i zbiórka do puszki na ogrzewanie naszego kościoła.
  9. Wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Fatimy zapraszam na spotkanie w poniedziałek 5 września o godz. 19.00 w kościele w Chrząstowicach.
  10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: (I) Latoja Lichwała z Chrząstowic i Bartosz Kozak z Niemodlina. Każdy kto znałby jakiekolwiek okoliczności uniemożliwiające zawarcie Małżeństwa powinien je zgłosić w kancelarii parafialnej.
  11. Życzę Wam i Waszym Bliskim pełnej radosnych spotkań niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech