1. Niedziela dzisiejsza, to XXIII Niedziela zwykła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu i zbiórka do puszki na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Helenę i Gerarda Cichoń, Katarzynę i Andrzeja Cichoń, Hildegardę i Norberta Klar, Mariannę i Gintera Bronder. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania, z klasy VI i ich Rodziców, którzy chcą w tym roku zapisać się na trzyletni cykl przygotowania do tego sakramentu.
  4. W środę o godz. 17.00 pierwsza w tym roku Msza szkolna. Bardzo proszę Rodziców, aby w chrześcijańskiej odpowiedzialności zadbali o to, by ich dziecko uczestniczyło we Mszy szkolnej (niech Rodzice też się zmobilizują i z dzieckiem uczestniczą, to piękny przykład). We Mszach szkolnych obowiązek mają uczestniczyć dzieci szkolne, szczególnie dzieci I Komunijne i kandydaci do Bierzmowania. Na tej Mszy św. błogosławieństwo przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.
  5. Po Mszy szkolnej spotkanie Marianek z siostrą Natalią w salce. Zapraszam wszystkie dziewczynki, które chciałyby należeć do Marianek. Także po Mszy św. spotkanie ministrantów. Zapraszam wszystkich chłopców od 2 klasy, którzy chcieliby zostać ministrantami. Bardzo proszę Rodziców o dodanie chęci i motywacji. To piękne, gdy dziecko jest blisko ołtarza i Pana Jezusa.
  6. W tym tygodniu w piątek wyruszamy na pielgrzymkę do Fatimy. Zastępować będzie proboszcza ks. Piotr Kondziela, emerytowany proboszcz z Opola – Sławic. Kontakt telefoniczny z ks. Piotrem tylko w pilnych sprawach (pogrzeb, wezwanie do chorego, telefon: 510 646 805). W tych dniach kancelaria parafialna czynna tylko po Mszach św. W niedzielę 11 września nie będzie nabożeństwa popołudniowego, a 14 września w środę nie będzie Mszy szkolnej.
  7. Za tydzień kolekta remontowa. Za wszelkie ofiary złożone na naszą Parafię Bardzo serdecznie dziękuję.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: (II) Latoja Lichwała z Chrząstowic i Bartosz Kozak z Niemodlina. Każdy kto znałby jakiekolwiek okoliczności uniemożliwiające zawarcie Małżeństwa powinien je zgłosić w kancelarii parafialnej.
  9. Życzę Wszystkim pełnej radości niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech