1. Niedziela dzisiejsza, to XXVII Niedziela zwykła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu, a przed kościołem, kto może i zechce, zbiórka do puszki na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Beatę i Jana Dubik, Kornelię i Norberta Cebula, Elżbietę Kardyś-Markowską, Mariolę i Klaudiusza Walecko. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  3. Dzisiaj jubileuszowa pielgrzymka do kościoła seminaryjnego w Opolu (zmiana miejsca podyktowana jest trwającym remontem w katedrze). Rozpoczęcie o 14.30. Biskup Opolski zaprasza na nią duszpasterzy i wiernych parafii dekanatów: Opole-Szczepanowice, Ozimek oraz Racibórz.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. zapraszam do miesięcznej Spowiedzi św. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych.
  5. Za tydzień w niedzielę nasze parafialne Dożynki: Msza św. dziękczynna za tegoroczne żniwa i plony oraz o Boże błog. dla rolników, ogrodników i działkowiczów, i pracujących na roli. Przed dożynkami proszę o przynoszenie owoców i warzyw do dekoracji kościoła.
  6. Rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych (dzieci, młodzież i dorosłych). Odmawiając różaniec można uzyskać odpust zupełny każdego dnia Warunki uzyskania to: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca św., modlitwa 5 dziesiątek bez przerwy, rozmyślanie tajemnic.
  7. W sobotę na godz. 10.00 proszę Panów i wszystkich chętnych do pomocy o wykoszenie, przed dożynkami i zimą, trawy wokół kościoła i w ogrodzie farskim. Proszę zabrać ze sobą maszyny i narzędzia.
  8. W tym tygodniu w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje mszalne na rok 2023.
  9. Życzę Wszystkim pełnej radości niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia!

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech