1. Niedziela dzisiejsza, to XXVIII Niedziela zwykła w naszej parafii Dożynki. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 16.30! Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Annę i Krzysztofa Warzecha, Edytę i Mariana Mateja, Renatę i Rafała Cebula, Grażynę i Marka Rybot. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  3. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za dary na dożynki, za przygotowanie i wystrój kościoła, Starostom, Panom za wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii oraz za udział we Mszy św. dożynkowej, a także za każdą ofiarę.
  4. W tym tygodniu do piątku będę nieobecny. Ksiądz Biskup wzywa nas na kurs formacyjny z ok. 20 r. święceń. Zastępować mnie będzie ks. Marcin Patycki, obecny Notariusz Kurii Diecezjalnej w Opolu. Do piątku kancelaria nieczynna.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Bardzo serdecznie zapraszam, proszę wsiąść z sobą świece.
  6. Ostatnia zbiórka do puszki na ogrzewanie wyniosła: w Chrząstowicach 1575 zł i 10 euro. W Lędzinach 332 zł. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuje.
  7. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok. Bardzo proszę o rezerwację uroczystości.
  8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej organizuje IX Marsz dla życia i dla rodziny, który odbędzie się 9 października 2022 roku w Opolu. Marsz rozpocznie o godz. 15.00 na pl. św. Sebastiana w Opolu, a następnie przejdzie ul. Łangowskiego do ul. Sienkiewicza i przez pl. Kopernika do ul. Ozimskiej, zakończy się zaś na pl. Wolności piknikiem rodzinnym. Marsz poprzedzi Msza św. sprawowana o godz. 14.00 w kościele św. Sebastiana w Opolu. Szczegółowe informacje i materiały marsz.org
  9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, a także przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski. Tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  10. W zakrystii można nabyć kalendarze na nowy rok: kalendarz rolników w formie książki – 32 zł, kalendarz diecezjalny, dochód ze sprzedaży wspiera Diecezjalną Fundację Ochrony życia, z fotografiami pięknych ołtarzy z różnych kościołów – 6 zł.
  11. Życzę Wszystkim pełnej radości niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech