1. Dziś XXXII niedziela zwykła. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu. Dziś przed kościołem, kto zechce i może, można złożyć ofiarę do puszki na ogrzewanie kościoła.Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Annę i Rafała Muskala, Annę i Benedykta Cichoń, Barbarę i Sebastiana Szczęsny, Agnieszkę i Mirosława Grzesik. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  3. W środę ku czci św. Marcina – „Dzień św. Marcina” zorganizowany przez DFK Chrząstowice, SP w Chrząstowicach, Klub Seniora, OSP, Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy Chrząstowice, BJDM Chrząstowice – start o godz. 16.45 przy Hali Olimpijczyków, potem przed kościołem scenka, a po Mszy św. ognisko i poczęstunek w ogrodzie farskim.
  4. W piątek przypada wspomnienie św. Marcina, biskupa i rocznica Odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.30. Dla dobra duchowego wiernych, biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej w dniu 11 listopada 2022 r. dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. 
  5. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy wraz z wypominkami złożyli ofiarę, przeznaczoną na zakup opału do plebanii. W Chrząstowicach ofiara wyniosła 3000 zł, a w Lędzinach 1330 zł. Ofiary zostały wpłacone na konto parafialne. Zakupiono jedną tonę ekogroszku za 3100 zł. Bóg zapłać.
  6. W ostatnim czasie zakupiono i zamontowano nowy piec c.o. na plebanii, stary pomimo dwukrotnego spawania przeciekał. Bardzo dziękuje Panu Krzysztofowi Grunerowi za fachowe doradztwo i zamontowanie pieca.
  7. Za tydzień kolekta na bieżące funkcjonowanie naszej parafii, a przed kościołem zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi w potrzebie.
  8. Życzę Wszystkim pełnej radości niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech