1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na cele remontowe naszej parafii. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Gabrielę i Floriana Ciecior, Joannę i Pawła Wiechoczek, Annę i Andrzeja Kochanek, Anetę i Adama Tobolik. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
 3. We wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Zapraszam na Mszę św. w int. naszych organistów, chóru i scholii.
 4. W środę na Mszy św. szkolnej zostaną włączeni do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, trzej kandydaci, którzy od roku się przygotowywali: Jakub Lewandowski, Franciszek Friedrych, Ksawery Scześniok. Zapraszam na tę Mszę św. Po Mszy św. w salce spotkanie ministrantów. I Rodziców, serdecznie zapraszam.
 5. Ostatnia ofiara do puszki na pomoc Kościołowi w potrzebie wyniosła 1718,38 zł. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuję.
 6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Państwu Lepka z Lędzin i Pani Kornek z Lędzin za oddolną inicjatywę uporządkowania zieleni wokół kościółka w Lędzinach (nowe nasadzenia, ziemia i kora) jak również za posprzątanie budynku gospodarczego na cmentarzu i przygotowanie nowych nasadzeń wokół krzyża. Dziękuje również serdecznie firmie Państwa Gondro za przekazanie środków na ten cel. Serdecznie dziękuję.
 7. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Na nieszporach błogosławieństwo wieńcy adwentowych i opłatków wigilijnych. Można je nabywać w zakrystii, a w niedzielę z tyłu kościoła będą rozprowadzać ministranci. Ofiara za opłatki będzie przeznaczona na zakup nowych stroi dla naszych ministrantów.
 8. Za tydzień kolekta na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękuje.
 9. W zakrystii można nabyć kalendarze na nowy rok, jest również nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nowy numer Małego Gościa Niedzielnego ( ze zdrapką na Adwent) – rewelacyjne czasopismo dla dzieci, młodzieży i nie tylko. Serdecznie polecam.
 10. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok. Każda rodzina powinna zamówić przynajmniej dwie Msze św.! Jest tyle okoliczności (rocznice urodzin swoich, dzieci, rocznice ślubu), za które możemy dziękować, prosić i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu polecać. Niestety są Rodziny w naszej Parafii, które w zeszłym roku nie zamówiły ani jednej Mszy św.
 11. W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej pojawiają się pytania o postawę św. Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa w czasie jego pontyfikatu. Odezwa KEP na stronie Diecezji Opolskiej: https://diecezja.opole.pl/
 12. Życzę Wszystkim pełnej radości niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech