1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Na nieszporach błogosławieństwo wieńców adwentowych i opłatków wigilijnych. Można je nabywać w zakrystii, a w niedzielę z tyłu kościoła będą rozprowadzać ministranci. Ofiara za opłatki będzie przeznaczona na zakup nowych stroi dla naszych ministrantów.
  2. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  3. W Adwencie zapraszam na Roraty, nie tylko dzieci – Adwent jest dla wszystkich. W poniedziałek, czwartek i piątek rano, we wtorek i środę o 17.00, aby mogli uczestniczyć także ci, którzy pracują. W piątki o godz. 19.00 roraty dla starszej młodzieży i pracujących. Bardzo serdecznie zapraszam.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Gabrielę i Waldemara Grzesik, Kornelię Gruner, Martę i Adama Urbańczyk, Darię i Sebastiana Pawlak, Beatę i Marcina Kaczmarczyk. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  5. W poprzednią niedzielę kolekta remontowa wyniosła: w Chrząstowicach 2880 zł i 53,20 euro, w Lędzinach 570,50 zł. Dziękuję za każdą ofiarę i ofiarność.
  6. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszki na ogrzewanie naszego kościoła.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych z sakramentami św., w sobotę po Godzinkach zmiana tajemnic różańcowych, a od 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św., o godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej Msza św. niedzielna.
  8. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok. Jest tyle okoliczności (rocznice urodzin swoich, dzieci, rocznice ślubu), za które możemy dziękować, prosić i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu polecać. Bardzo proszę, aby Mszy św. nie zamawiać przez smsa, proszę albo zadzwonić albo przyjść do kancelarii parafialnej!
  9. W zakrystii można nabyć świece Caritas w ramach edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 15 złotych za dużą świecę i 7 złotych za małą.
  10. W niedzielę 4 grudnia o godz. 14.00 podczas Mszy św. odprawionej przez Biskupa Opolskiego w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu nastąpi uroczyste upoważnienie do pełnienia posługi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W naszej Parafii nowym szafarzem będzie Pan Piotr Kinder z Lędzin.
  11. Wszystkim życzę dobrej niedzieli, wiele pokoju w sercu i powodów do radości oraz dobrego, owocnego, pełnego naszego zaangażowania przeżycia Adwent. Uczmy się czekać i nie ulegajmy szaleńczemu komercyjnemu przyśpieszaniu czasu, przybądź Panie Jezu, bo czekamy!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech