1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu, a przed kościołem, kto chce i może, zbiórka do puszki na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę serdeczne dziękuję.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 podczas Mszy św. odprawionej przez Biskupa Opolskiego w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu nastąpi uroczyste upoważnienie do pełnienia posługi nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. W naszej Parafii nowym szafarzem będzie Pan Piotr Kinder z Lędzin. Dlatego dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego!
  3. W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki wigilijne. Ofiara za opłatki będzie przeznaczona na zakup nowych stroi dla naszych ministrantów.
  4. W Adwencie zapraszam na Roraty, nie tylko dzieci – Adwent jest dla wszystkich. W poniedziałek, czwartek, piątek i sobota rano, we wtorek i środę o 17.00, aby mogli uczestniczyć także ci, którzy pracują. W piątki o godz. 19.00 roraty dla starszej młodzieży i pracujących. Bardzo serdecznie zapraszam.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Agnieszkę i Łukasza Śmiechowskich, Elżbietę Bakanowicz, Teresę i Mirosława Tomasiak, Mariolę i Janusza Kanz, Renatę Kanz. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  6. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne naszej Parafii i kościoła parafialnego – czyli dzień odpustu. Zapraszam na Mszę Odpustową o godz. 18.00. nie nas będzie dużo. Na tej Mszy zostaną przyjęte nowe Marianki. W tym dniu także coroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na chwilę modlitwy, a także do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej.
  7. Za tydzień kolekta na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii.
  8. Można zamawiać Msze św. na przyszły rok. Każda rodzina powinna zamówić przynajmniej dwie Msze św.! Jest tyle okoliczności (rocznice urodzin swoich, dzieci, rocznice ślubu), za które możemy dziękować, prosić i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu polecać. Niestety są Rodziny w naszej Parafii, które w zeszłym roku nie zamówiły ani jednej Mszy św. Bardzo proszę, aby Mszy św. nie zamawiać przez smsa, proszę albo zadzwonić albo przyjść do kancelarii parafialnej!
  1. W zakrystii można nabyć świece Caritas w ramach edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 15 złotych za dużą świecę i 7 złotych za małą
  2. W sobotę o godz. 11.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu ks. Waldemar Musioł, mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Liturgia będzie transmitowana przez nasze Radio Doxa oraz Opolski Oddział Telewizji Polskiej – TVP Opole. Jednocześnie Biskup Opolski prosi o modlitwę w intencji Nominata, aby mógł jak najgodniej pełnić swoją posługę.
  3. Wszystkim życzę dobrej niedzieli, wiele pokoju w sercu i powodów do radości oraz dobrego, owocnego, pełnego naszego zaangażowania przeżycia Adwent. Uczmy się czekać i nie ulegajmy szaleńczemu komercyjnemu przyśpieszaniu czasu, przybądź Panie Jezu, bo czekamy!
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech