1.     Niedziela dzisiejsza, to XVII niedziela zwykła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za wszystkie ofiary bardzo serdeczne dziękuję.


2.    Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Wioletę i Grzegorza Scześniok, Karolinę i Dawida Mowna, Władysławę i Adama Kurzeja, Izabelę i Marka Bewko. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.


3.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do miesięcznej spowiedzi św. W piątek od godz. 9.30 odwiedziny chorych, w sobotę po Godzinkach zmiana tajemnic różańcowych. Bardzo serdecznie zapraszam.


4.    W czasie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA 30 MINUT PO MSZACH ŚW. W CHRZĄSTOWICACH.


5.    Z dniem 1 sierpnia Pani Izabela Bewko rezygnuje z funkcji układania kwiatów, zajmowania się nimi i strojenia naszego kościoła. W imieniu naszej Parafii bardzo serdecznie dziękuję Pani Izabeli za roczną prace. Bardzo proszę, jeżeli ktoś mógłby podjąć tą funkcję, to proszę śmiało się zgłosić. W przeciwnym razie kwiaty zamawiać będziemy w kwiaciarniach, a Rodziny sprzątające kościół proszę o złożenie ofiary na kwiaty, aby nasz kościół mógł wyglądać pięknie.


6.    Na początku sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany z MB Anielską z Porcjunkuli. Można go uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych dnia 2 sierpnia, albo w niedzielę poprzedzającą tj. dzisiejszą 30 lipca, albo w niedzielę 6 sierpnia (ale tylko w jeden z tych dni). Warunki uzyskania odpustu: sakrament pokuty i Komunia Św., nawiedzenie kościoła, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzech.


7.     Co pewien czas w naszej diecezji organizowana jest zbiórka elektrośmieci przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie, Kenii, Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Zachęcam do pozbycia się wszystkiego co ma wtyczkę, a co niepotrzebne na cel misji. W naszej Parafii zbiórka od 21 do 26 sierpnia, można składać na podwórzu plebanii przy salce. Odbiór planowany jest na 28.08 na godz. 10.00.


8.    Nasz odpust parafialny planowany jest na niedzielę 20 sierpnia. Sumę odpustową i kazanie wygłosi ks. Daniel Breguła, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej, a także wicedyrektor Wydziału Finansowo-Gospodarczego Diecezji Opolskiej. Już dziś zapraszam na sumę odpustową, nie unikajmy tej Mszy św. to wyjątkowy czas zyskania Bożej łaski, ale i czas złożenia świadectwa wiary. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam!!!


9.    Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza do udziału w 47. Pieszej Pielgrzymce Opolskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 13-19 sierpnia 2023 r. Od poniedziałku 10 lipca zapisy będą możliwe także za pośrednictwem strony internetowej www.pielgrzymka-opolska.pl. 


10. Zbliża się beatyfikacja Rodziny Ulmów. Warto zajrzeć na stronę poświęconą tej rodzinie www.ulmowie.pl W dniach od 28 października do 4 listopada br. będziemy gościli relikwie w naszej diecezji. Okazję do wspólnej modlitwy i uczczenia relikwii zaplanowaliśmy w następujących parafiach: Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu (31 października); św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi (1 listopada); Przemienienia Pańskiego w Opolu (2 listopada). W oczekiwaniu na beatyfikację Rodziny Ulmów i peregrynację relikwii, chciejmy otoczyć modlitwą nasze rodziny.


Wszystkim życzę pięknego tygodnia, dobrego wakacyjnego wypoczynku oraz wiele siły, zdrowia i pokoju w sercu.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech