1. Niedziela dzisiejsza, to XIX Niedziela zwykła. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii. Za wszystkie ofiary bardzo serdeczne dziękuję.
 2. Dzisiaj o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie, bardzo serdecznie zapraszam.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Annę i Krzysztofa Warzecha, Edytę i Mariana Mateja, Renatę i Rafała Cebula, Grażynę i Mareka Rybot. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
 4. W czasie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA 30 MINUT PO MSZACH ŚW. W CHRZĄSTOWICACH.
 5. Biskup Opolski prosi o podjęcie modlitwy w intencji poszkodowanych w wyniku powodzi w Słowenii oraz o zorganizowanie zbiórki pieniężnej do puszek po każdej Mszy św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP - najbliższy wtorek 15 sierpnia. Zebrane środki finansowe, za pośrednictwem Caritas Diecezji Opolskiej oraz Caritas Polska, zostaną przeznaczone i przekazane jako pomoc ofiarom powodzi. 
 6. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 15.30 nieszpory maryjne, serdecznie zapraszam.
 7. W czwartek Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej
 8. Za tydzień w niedzielę nasz ODPUST PARAFIALNY. Suma o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Daniel Breguła, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej, a także wicedyrektor Wydziału Finansowo-Gospodarczego Diecezji Opolskiej. Przed odpustem: w piątek o godz. 19.00 spotkanie ministrantów, lektorów i Marianek, w sobotę od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św., w sobotę na godz. 10.00 zapraszam wszystkich chętnych Panów i ministrantów do pomocy w przygotowaniu placu i kościoła do odpustu, proszę wziąć z sobą maszyny do koszenia trawy i żywopłotu, w niedzielę odpustową o godz. 15.30 Nieszpory Maryjne . Serdecznie zapraszam wszystkich na sumę odpustową, nie unikajmy tej Mszy św. to wyjątkowy czas zyskania Bożej łaski, ale i czas złożenia świadectwa wiary. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszam!!! W dzień odpustu kolekta na cele remontowe.


 1. Co pewien czas w naszej diecezji organizowana jest zbiórka elektrośmieci przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie, Kenii, Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Zachęcam do pozbycia się wszystkiego co ma wtyczkę, a co niepotrzebne na cel misji. W naszej Parafii zbiórka od 21 do 26 sierpnia, można składać na podwórzu plebanii przy salce. Odbiór planowany jest na 28.08 na godz. 10.00.
 1. Zapraszam na nasz parafialny wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny. Wyjazd 16 września o godz. 6.00. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św., potem wyjście na dróżki kalwaryjskie (zabrać ze sobą małe składane krzesełko), zakończenie o godz. 19.00 nabożeństwem ze świecami w Grocie Lurdzkiej. Zapraszam. Zapisy w zakrystii, płatność 30 zł, liczba miejsc ograniczona.
 2. Ostatnia ofiara do puszki na ogrzewanie naszego kościoła wyniosła: w Chrząstowicach 1465 zł, w Lędzinach 282 zł. Dziękuje za każdą ofiarę.
 3. Zbliża się beatyfikacja Rodziny Ulmów. Warto zajrzeć na stronę poświęconą tej rodzinie ulmowie.pl W dniach od 28 października do 4 listopada br. będziemy gościli relikwie w naszej diecezji. Okazję do wspólnej modlitwy i uczczenia relikwii zaplanowaliśmy w następujących parafiach: Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu (31 października); św. Michała Archanioła w Opolu-Półwsi (1 listopada); Przemienienia Pańskiego w Opolu (2 listopada). W oczekiwaniu na beatyfikację Rodziny Ulmów i peregrynację relikwii, chciejmy otoczyć modlitwą nasze rodziny.
 4. Wszystkim życzę pięknego tygodnia, dobrego wakacyjnego wypoczynku oraz wiele siły, zdrowia i pokoju w sercu.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech