1. Niedziela dzisiejsza, to XX Niedziela zwykła, a w naszej parafii dzień odpustu parafialnego. Bardzo serdecznie pragnę powitać w naszej parafii ks. Daniela Bregułę, proboszcza parafii św. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej, a także wicedyrektora Wydziału Finansowo-Gospodarczego Diecezji Opolskiej, który będzie przewodniczyć sumie odpustowej i wygłosi kazanie odpustowe. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe Parafii. Za wszystkie ofiary bardzo serdeczne dziękuję.
  2. Dzisiaj o godz. 15.30 odpustowe Nieszpory Maryjne, na które serdecznie zapraszam.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Halinę i Benedykta Fila, Urszulę i Leszeka Czajkowski, Teresę i Janusza Cebula, Małgorzatę i Stanisława Strzelec, Krystynę i Stanisława Truchan. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  4. W czasie wakacyjnym KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA 30 MINUT PO MSZACH ŚW. W CHRZĄSTOWICACH.
  5. W odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa o zorganizowanie zbiórki pieniężnej do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez powódź w Słowieni, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP zebraliśmy ofiarę na ten cel 2735,70 zł i 51 euro. Zebrane środki zostały wpłacone na konto Caritas Diecezji Opolskiej. Za każdą ofiarę i wrażliwe serca dziękuję.
  6. W sobotę przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  7. W tym tygodniu zbiórka elektrośmieci! Co pewien czas w naszej diecezji organizowana jest zbiórka elektrośmieci przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii, Kamerunie, Kenii, Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Zachęcam do pozbycia się wszystkiego co ma wtyczkę, a co niepotrzebne na cel misji. W naszej Parafii zbiórka od 21 do 26 sierpnia, można składać na podwórzu plebanii przy salce. Odbiór planowany jest na 28.08 na godz. 10.00.
  8. Zapraszam na nasz parafialny wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny. Wyjazd 16 września o godz. 6.00. Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św., potem wyjście na dróżki kalwaryjskie (zabrać ze sobą małe składane krzesełko), zakończenie o godz. 19.00 nabożeństwem ze świecami w Grocie Lurdzkiej. Zapraszam. Zapisy w zakrystii (tylko do końca tego tygodnia, aby było wiadomo czy wyjazd się odbędzie!), płatność 30 zł.
  9. W sobotę 2 września br. w Sanktuarium na Górze ŚwiętejAnny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. W programie: 9.30 przywitanie i konferencja, 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet, 12.00 przerwa obiadowa, 14.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. 
  10. Dziś, kiedy przeżywamy ODPUST PARAFIALNY bardzo serdecznie pragnę podziękować ks. Danielowi za odprawienie sumy odpustowej i wygłoszenie do nas Słowa Bożego, ks. Piotrowi Kondzieli za posługę w konfesjonale i koncelebrowanie tej Mszy św. Wszystkim, Paniom i Panom za pomoc i przygotowanie kościoła i placu wokół kościoła do odpustu, chórowi, orkiestrze, organistce, strażakom, ministrantom i mariankom, panom szafarzom. Także wszystkim, którzy założyli ofiary na kwiaty i na rzecz naszej parafii. Życzę wszystkim Parafianom i wszystkim miłym Gościom pięknego świętowania, radości oraz wielu łask Bożych i wsparcia NMP Niepokalanej.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech