1. Niedziela dzisiejsza, to XXVI Niedziela zwykła, która kończy w naszej Parafii szczególny czas Bożej łaski – MISJE ŚWIĘTE. Bardzo serdecznie pragnę podziękować ks. Pawłowi Brudkowi piękne nauki misyjne, za posługę w konfesjonale i sprawowane Msze św. oraz modlitwę w naszej intencji. Dziękuje za pomoc w spojrzeniu na przeróżne oblicza naszych rodzin i zrozumienie tych momentów, które trudne, bolesne , które są raną na obliczach naszych rodzin. Dziękujemy za te słowa. Dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w Misjach świętych (szczególnie tym, którzy nie bali się wyruszyć w tą drogę przemiany i nawrócenia serc, którzy byli codziennie). Dziękuje także ministrantom, są tacy którzy byli codziennie, ale niestety są i tacy, którzy niebyli ani razu. Za rok we wrześniu ks. Paweł zgodził się przyjechać na odnowienie Misji świętych. Dziękujemy. Dziękuję również ks. Piotrowi Kondzieli za obecność i pomoc duszpasterską. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest dla ks. misjonarza jako podziękowanie. Za każdą ofiarę bardzo serdeczne dziękuję.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Agnieszkę i Łukasza Śmiechowskich, Elżbietę Bakanowicz, Teresę i Mirosława Tomasiak, Mariolę i Janusza Kanz, Renatę Kanz. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
 3. Można już w godzinach otwarcia kancelarii zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy zamawiają intencje mszalne. Msza św. to najpiękniejsza modlitwa czy to za zmarłych, czy dziękczynna, czy błagalna. Dziękuje także tym, którzy składają ofiarę za Mszę św. czy też za pogrzeb, ślub czy z innej okazji.
 4. W minioną niedzielę przed kościołem, kwestowano na leczenie chłopca, który potrzebuje kosztownej operacji kręgosłupa. Michał i jego ojciec składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli ofiarę, zebrano kwote 3194,50 zł.
 5. W tym tygodniu Msza św. szkolna będzie wyjątkowo o godz. 18.00.
 6. Rozpoczął się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych (dzieci, młodzież i dorosłych). Odmawiając różaniec można uzyskać odpust zupełny każdego dnia.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. nie będzie odwiedzin chorych w piątek, ze względu na niedawne misyjne odwiedziny. W sobotę po Godzinkach zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Za tydzień w niedzielę nasze parafialne Dożynki: Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, z prośbą o Boże błog. dla rolników oraz wszystkich mieszkańców Chrząstowic o godz. 11.00. W tym tygodniu proszę o przynoszenie owoców i warzyw do dekoracji kościoła. W niedzielę dożynkową nie będzie nabożeństw popołudniowego.
 9. Za tydzień kolekta na bieżące funkcjonowanie naszej Parafii i wyjątkowo zbiórka do puszki na ogrzewanie naszego kościoła. Za każdą ofiarę bardzo dziękuję.
 10. Zapowiedzi przedślubne: (II) Broj Izabela, zam. w Lędzinach i Zając Paweł, zam. w Lisowie.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, jest też specjalny numer GN poświęcony NMP w cenie 14 zł oraz kalendarze rolników w cenie 33 zł.
 12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli i dobrego tygodnia
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech