1. Niedziela dzisiejsza, to XXXII Niedziela zwykła, także XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przed kościołem zbiórka do puszki na ten cel. Za każdą ofiarę bardzo serdeczne dziękuję.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Małgorzatę i Rudolfa Joniec, Justynę i Mirosława Grzesik, Emilię i Rafała Joniec, Iwonę i Łukasza Michalczyk, Agnieszkę i Aleksandra Drapczyńskich. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
 3. Można już w godzinach otwarcia kancelarii zamawiać intencje mszalne na rok 2024.
 4. Organizatorzy zapraszają wszystkich na obchody dnia św. Marcina w środę 15.11. Przemarsz do kościoła rozpocznie się z parkingu przy Hali Olimpijczyków o godz. 16.30. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na ognisko i poczęstunek do ogrody farskiego, a w razie niepogody do klubu przy ul. Dworcowej 1. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy 8.
 6. W przyszłą niedzielę 19 listopada gościć będziemy w naszej Parafii o. Zbigniewa ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Bodzanowa k. Głuchołaz. Ojciec Zbigniew będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na rok 2024.
 7. Kolekta w przyszłą niedzielę, jak co miesiąc, na cele remontowe naszej parafii. W minionym tygodniu Parafia zapłaciła za renowację ambony 58800 zł. Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie w kwocie 35000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.
 8. Ostatnia zbiórka do puszki na ogrzewanie naszego kościoła wyniosła: w Chrząstowicach 1410 zł. W Lędzinach 275 zł. Dodatkowo w Lędzinach z skarbony remontowej 559 zł. Za wszystkie ofiary bardzo dziękuję.
 9. Na wtorek na godz. 17.00 zapraszam Panów do pomocy w wyniesieniu odpadów wielogabarytowych, które odbierane będą w środę 15.11.
 10. Drodzy Parafianie, jak co roku w jedna z niedziel października we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. i przystępujących do Komunii św. Dane są przekazywane do Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie. W naszej Parafii w tym roku wygląda to następująco
 11.  

  Obecni na Mszy św.

  Rozdanych Komunii

  Mężczyźni

  Kobiety

  Mężczyźni

  Kobiety

  Sobota 18.00

  22

  35

  13

  24

  7.00

  53

  65

  21

  58

  Lędziny 8.30

  32

  52

  11

  42

  9.45

  64

  72

  24

  47

  11.00

  88

  76

  37

  51

  Zatem w niedzielę w naszej Parafii we Mszach św. wzięło udział 559 osób, jest to o 95 osób więcej niż rok temu. Liczba mieszkańców naszej Parafii to 2052 osób wg. Urzędu Skarbowego. Realnie mieszkających jest znacznie mniej.) Zatem w odniesieniu do liczby podanej przez US w jedną z niedziel października w naszej parafii we Mszach św. uczestniczyło 27,24 % mieszkańców. Oczywiście w takim liczeniu zawsze jest jakiś błąd statystyczny, ale liczby te dają pewien ogląd całości. Nie wszyscy zostali policzeni, bowiem wiele osób, które stało w przedsionku kościoła w trakcie Komunii lub po niej wyszło (zresztą niektórzy czynią tak co tydzień) nie czekając na ogłoszenia, a tym bardziej na Boże błogosławieństwo kończące liturgię. Szkoda. Za piękne, aktywne uczestnictwo w Liturgii, za obecność w świątyni bardzo dziękuje.


 12. W zakrystii można nabyć nowy numer GN.


 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli i dobrego tygodnia.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech