1. Niedziela dzisiejsza, to I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny. Na nieszporach zostaną pobłogosławione wieńce adwentowe i opłatki wigilijne. Można je będzie nabywać w zakrystii.
  2. W czasie Adwentu zapraszam do uczestnictwa w Roratach: dla dzieci z kazaniem we wtorek, środę, czwartek. Dla młodzieży w piątek o godz. 18.00.
  3. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii będzie można nabyć wigilijną świecę Caritas – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena świec jest taka sama jak rok temu: duża 15 zł, mała 7 zł.
  4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu, a przed kościołem zbiórka do puszki na ogrzewanie kościoła. Za każdą ofiarę bardzo dziękuję.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali nasze świątynie, a w tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę w Chrząstowicach Państwa: Wandę i Ernesta Czech, Małgorzatę i Rafał Klimek, Agnieszkę i Daniela Klimek, Rozwitę i Waldemara Klimek. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z zeszytem pełnią dyżur.
  6. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne naszej Parafii i kościoła parafialnego – czyli dzień odpustu. W tym dniu nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszam na Mszę Odpustową o godz. 18.00, będzie jej przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Marcin Ogiolda, emerytowany proboszcz ze Szczedrzyka. Niech nas będzie dużo. Na tej Mszy zostaną przyjęte nowe Marianki. W tym dniu także coroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszam na chwilę modlitwy, a także do uczestnictwa we Mszy św. wieczornej.
  7. Można już w godzinach otwarcia kancelarii zamawiać intencje mszalne na rok 2024. Jest tyle okoliczności (rocznice urodzin swoich, dzieci, rocznice ślubu), za które możemy dziękować, prosić i naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu polecać. Niestety są Rodziny w naszej Parafii, które w zeszłym roku nie zamówiły ani jednej Mszy św.
  8. Odwiedziny Chorych będą bliżej świąt, czyli 22 grudnia.
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na bieżące wydatki naszej Parafii. Za wszystkie ofiary, także indywidualne bardzo dziękuję.
  10. W zakrystii można nabyć nowy numer GN.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pięknej niedzieli i dobrego tygodnia.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech