1. Zapraszam dziś na nabożeństwo o godz. 15:00 z poświęceniem samochodów, podczas którego będzie możliwość porozmawiania z ks. Markiem Sobottą o jego doświadczeniu misyjnym. Przy poświęceniu pojazdów odbędzie się tradycyjna zbiórka na wsparcie zakupu pojazdów dla misjonarzy pochodzących z diecezji opolskiej.
  2. W czwartek ruszyła nowa strona internetowa naszej parafii. Pod nowym adresem: niepokalana.org znaleźć można aktualne wydarzenia i komunikaty, biuletyn Niepokalana w wersji elektronicznej, bieżące intencje mszalne i ogłoszenia, dane kontaktowe, linki do transmisji internetowej z kościołów. Archiwalna wersja strony funkcjonować będzie do końca bieżącego roku (nie będzie jednak aktualizowana). Zmianie uległ także adres parafialnej skrzynki e-mailowej. Nowy adres e-mail to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  3. Jutro obchodzimy uroczystość głównej patronki diecezji opolskiej - św. Anny. Msze św. o godz. 7:00 (CH) i 19:00 (LĘ) w intencji czcicieli św. Anny.
  4. Jutro wycieczka rowerowa na Górę Świętej Anny. Wyruszymy o godz. 10:00 z placu kościelnego w Chrząstowicach, a zakończymy Mszą świętą w kościele w Lędzinach o godz. 19:00.
  5. Na przyszłą niedzielę zostałem zaproszony do wygłoszenia kazań w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu. Tego dnia będzie mnie zastępował ks. Piotr Brągiel, wikariusz tejże parafii.
  6. Dziękuję bardzo wszystkim Paniom i Panom, którzy wczoraj sprzątali nasze świątynie. W najbliższą sobotę 31 lipca o sprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa Iwonę i Rajmunda Malek, Dorotę i Burharda Mientus, Ewelinę i Grzegorza Mientus oraz Mariolę i Alfreda Wyrwol, zaś w Lędzinach, tych Parafian, którzy zgodnie z „zeszytem” pełnią dyżur. „Bóg zapłać” za Waszą pracę.
  7. W sobotę 31 lipca o godz. 10:00 zapraszam wszystkich chętnych Panów do pomocy przy koszeniu trawy wokół kościoła oraz budynków parafialnych. Jeśli możecie – zabierzcie ze sobą potrzebny sprzęt. Już teraz dziękuję za Waszą pomoc! 
  8. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na wsparcie pracy misyjnej ks. Marka Sobotty. Ubiegłoniedzielna kolekta na cele remontowe wyniosła w Chrząstowicach 2.948,50 zł oraz 10 Ft, zaś w Lędzinach 625,05 zł. Za tydzień kolekta na seminarium duchowne oraz inne instytucje diecezjalne, a przy wyjściu z kościoła puszka na ogrzewanie w naszych kościołach (w sezonie grzewczym 2021/2022).
  9. Do prezbiterium wróciła po renowacji figura św. Anny wraz z podstawą. W imieniu Rady Parafialnej serdecznie dziękuję za indywidualne wsparcie następującym osobom i instytucjom: Rodz. Strzelec, A. Jemiol, Monarowi, Rodz. Kurzeja, Rodz. H. Mocza, Rodz. Ciecior, H. Pason, Rodz. A. Buhl, Rodz. Glonek, Rodz. Nowak, Rodz. Bednorz, Rodz. Kanz, Rodz. H. Cichon, Rodz. Niesłony, M. Król, A. Berg, J. Karwala, Rodz. A. Król, Rodz. Mainka oraz anomimowym Ofiarodawcom. Obecnie trwa zbiórka na renowację figury św. Joachima, która będzie kosztowała 8.000 zł.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech