1. Zapraszam dziś na nieszpory niedzielne o godz. 15:00.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 7:00 Msza św. w int. nowych powołań oraz za powołanych. W piątek o godz. 7:00 w Chrząstowicach, a o 19:00 w Lędzinach Msza św. w int. czcicieli NSPJ (po nich nabożeństwo do NSPJ). Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w ich domach. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii, telefonicznie lub e-mailowo.
 3. W sobotę 7 sierpnia zapraszam na pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Wyruszymy o godz. 10:00 z placu kościelnego, powrót ok. 16:00.
 4. W sobotę 14 sierpnia o godz. 19:00 w grocie przed kościołem będzie miał miejsce kolejny Wieczór Uwielbienia. Podobnie jak w Boże Ciało – wystąpi zespół „Bogu Dźwięki” oraz Goście. Już teraz serdecznie zapraszamy!
 5. Dziękuję bardzo wszystkim Paniom i Panom, którzy wczoraj sprzątali nasze świątynie oraz kosili i porządkowali teren przy kościele i budynkach parafialnych. W sobotę 7 sierpnia o sprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa Justynę i Marka Bednorz, Adriannę i Piotra Stach oraz Panie Stefanię Tobolik oraz Dorotę Gobel, zaś w Lędzinach, Parafian, którzy zgodnie z „zeszytem” pełnią dyżur. „Bóg zapłać” za Waszą pracę.
 6. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne oraz puszkę na ogrzewanie. Ubiegłoniedzielna kolekta na rzecz pracy misyjnej ks. Marka Sobotty wyniosła 3.757,64 zł i 0,70 €. Ks. Marek napisał do nas również list z podziękowaniem – można go przeczytać w gablotkach lub na stronie internetowej - zobacz tutaj. Puszka na wsparcie dla misjonarzy z diecezji opolskiej wyniosła 1.420 zł. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii, a przy wyjściu z kościoła puszka Caritas Diecezji Opolskiej na wsparcie dla poszkodowanych przez powodzie w Niemczech i krajach Beneluksu.
 7. Życzę Wam i Waszym Bliskim radosnej niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia! Wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku.
 8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 • (Zap. III) Andżelika Neubert, zam. Lędziny i Adam Konieczny, zam. Daniec;
 • (Zap. III) Katarzyna Frączkowska, zam. Wrocław i Piotr Sioma, zam. Wrocław; 
 • (Zap. II) Sylwia Ignatz, zam. Nowa Schodnia i Mariusz Gobel, zam. Chrząstowice; 
 • (Zap. II) Magdalena Bednorz, zam. Chrząstowice i Marek Richter, zam. Osiek.

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech