1. Zapraszam dziś na Nieszpory z Uroczystości Wniebowzięcia NMP o godz. 15:00.
 2. Z całego serca dziękuję wszystkim Osobom, które były zaangażowane w przygotowanie wczorajszego Wieczoru Uwielbienia, zwłaszcza zaś zespołowi „Bogu Dźwięki” oraz Chórowi Parafialnemu oraz nagłośnieniowcom! JESTEŚCIE WIELCY!
 3. Jutro siostra Julianna kończy posługę w naszej parafii i chrząstowickim klasztorze. Będzie posługiwać odtąd w Kamieniu Śląskim. Z tej okazji jutrzejsza poranna Msza będzie dziękczynną za jej obecność i pracę w naszej wspólnocie. Droga Siostro Julianno, dziękujemy Siostrze za pasję, z którą Siostra angażowała się na rzecz naszej parafiiZa troskę o piękno i ukwiecanie naszych parafialnych ołtarzy, pracę w ochronce oraz za troskę o pranie, prasowanie szat, obrusów i bielizny liturgicznej. „Bóg zapłać!”.
 4. W naszej wspólnocie w najbliższych dniach przywitamy siostrę Janinę. Już teraz życzymy Siostrze wiele błogosławieństwa w nowym domu i naszej parafii. 
 5. W przyszłą niedzielę zapraszam Was na odpust parafialny ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Proszę zaproście również – zgodnie z dawną tradycją – na dzień odpustowy również Wasze rodziny i bliskich spoza naszej parafii. Program odpustu jest następujący:
 • 11:00 – Suma odpustowa w grocie przed kościołem;
 • 17:30 – „Odpustowy kafyj u farorza” – czas na kawę i ciasto na placu kościelnym;
 • 18:30 – Uroczyste nieszpory odpustowe w kościele; 
 • 19:00 – Koncert zespołu SOLIDARIS BRASS - więcej tutaj.
 1. Niedziela odpustowa będzie również ostatnią niedzielą mojej posługi w naszej parafiiChcę tego dnia dziękować Bogu za ten czas i za Was – Drodzy Parafianie – podczas Mszy świętych – w Lędzinach o godz. 8:30, zaś w Chrząstowicach na sumie o godz. 11:00. Zgodnie z dekretem ks. bpa Andrzeja, dnia 25 sierpnia (środa) posługę proboszcza naszej parafii rozpocznie ks. Leszek Zarzycki. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i chciejmy go przywitać na Mszy w środę (25.08.2021) o godz. 7:00.
 2. sobotę (21.08) od godz. 17:00 do 18:00 będzie dodatkowa okazja do skorzystania ze spowiedzi przed odpustem.
 3. Dziękuję bardzo wszystkim Paniom i Panom, którzy wczoraj sprzątali nasze świątynie. W sobotę 21 sierpnia – od godz. 9:00 odbędzie się – podobnie jak przed stuleciem – „Wielkie Sprzątanie!”Będziemy sprzątać wnętrze świątyni, grotę maryjną, kosić trawę, zamiatać chodniki oraz przycinać żywopłot i krzewy wokół kościoła. Zapraszam wszystkie chętne Osoby! Proszę zabierzcie ze sobą potrzebne do pracy sprzęty. Akcję zakończymy wspólną kawą na farskim ogrodzie. Już teraz dziękuję za Waszą pomoc!
 4. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na Wydział Teologiczny UO. Ubiegłoniedzielna kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii wyniosła 1.538,82 zł i 10 EUR, zaś puszka Caritas D.O. na rzecz ofiar powodzi w Europie Zachodniej 1.600 zł i 10 EUR. Za tydzień kolekta remontowa (wyjątkowo przeniesiona z trzeciej niedzieli miesiąca na czwartą).
 5. Życzę Wam i Waszym Bliskim radosnej niedzieli i błogosławionego, nowego tygodnia! Wyjeżdżającym na wakacje – dobrego wypoczynku.

ks. Tomek

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech