1. Dzisiejsza niedziela, to XXXI niedziela zwykła. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30 które poprowadzą nasze Marianki, a o godz. 16.00 koncert zespołu Polish Brass Trio. Serdecznie zapraszam.
 3. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wczoraj posprzątali nasze świątynie, a w sobotę 6 listopada o posprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa: Helenę i Gerarda Cichoń, Katarzynę i Andrzeja Cichoń, Hildegardę i Norberta Klar, Mariannę i Gintera Bronder. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z „zeszytem” pełnią dyżur. „Bóg zapłać”!
 4. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. O godzinie 14.00 w Chrząstowicach, a w Lędzinach o godzinie 15.30 rozpoczęcie (w kościołach) nabożeństwa za zmarłych i procesja na cmentarz. Serdecznie zapraszam.
 5. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach. W Chrząstowicach o godz. 18.45 na cmentarzu nabożeństwo różańcowe za zmarłych. Można zabrać ze sobą świece. Serdecznie zapraszam. 
 6. W tym tygodniu będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszam do wspólnej modlitwy. 
 7. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy. Warunki uzyskania odpustu są następujące: wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej oraz odmówienie: Ojcze nasz...., Wierzę... i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 8. W czwartek 4 listopada w Lędzinach całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę tak zaplanować obowiązki, aby przyjść na chwilkę modlitwy.
 9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszam do miesięcznej Spowiedzi św., aby móc uzyskać odpust za zmarłych. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych, można zgłosić nowych chorych i starszych parafian. W sobotę po Godzinkach zmiana tajemnic różańcowych – zapraszam wszystkich, którzy należą do róż różańcowych.
 10. Jak co roku księża Oblaci dostarczyli kalendarze misyjne na nowy rok cena to 5 zł. Także Seminarium Duchowne w Opolu dostarczyło swoje kalendarze w cenie 8 zł. Ofiara na utrzymanie Seminarium. Do nabycia w zakrystii Serdecznie polecamy.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu. Za każdą ofiarę już dziś dziękuje.
 12. Wszystkim życzę pokoju w sercu, dobrej niedzieli i takiego też tygodnia.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech