1. Dzisiejsza niedziela to IV niedziela. Bardzo dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na cele remontowe. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wczoraj posprzątali nasze świątynie, a w sobotę o posprzątanie kościoła w Chrząstowicach proszę Państwa: Małgorzatę i Stanisława Strzelec, Krystynę i Stanisława Truchan, Beatę i Dariusza Sordoń, Dorotę i Stanisława Wójcik. W Lędzinach tych Parafian, którzy zgodnie z „zeszytem” pełnią dyżur. „Bóg zapłać”!
  3. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele oraz o tym, iż Komunię św. można przyjmować do ust lub na rękę. Przyjmując na rękę właściwą postawą jest postawa stojąca. Spożywamy hostię nie odchodząc od stopni ołtarza. Bardzo proszę, aby w pierwszej kolejności do Komunii przystąpiły osoby, które pragną przyjąć Pana Jezusa na rękę, a następnie ci, którzy Pana Jezusa chcą przyjąć do ust.
  4. W środę na godz. 18.00 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w budowie stajenki i ubieraniu kościoła (starszych i dawnych ministrantów oraz starsze Marianki).
  5. W tym tygodniu w czwartek ostatnie Roraty, a także spowiedź św. przed świętami. Zachęcam do szczerej Spowiedzi, uporządkujmy swe serca, aby Jezus mógł narodzić się na nowo w nas. Niech nie będzie nikogo, kto by się nie pojednał z Panem Bogiem!
  6. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: abstynencja od pokarmów mięsnych i alkoholu, łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii, życzenia i wspólny śpiew kolęd.
  7. Zapraszam do udziału w Pasterce o godz. 21.30 w Lędzinach, w Chrząstowicach o północy. Przed Pasterką o godz. 23.30 czuwanie, nabożeństwo Adwentowe. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundację Ochrony Życia (Dom Matki i Dziecka w Opolu).
  8. We sobotę 25.12. Uroczystość Bożego Narodzeniajest to święto nakazane, tzn. każdy katolik ma obowiązek uczestnictwa we Mszy św., jeżeli nie uczestniczy we Mszy św. popełnia grzech.
  9. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny. Kolekta w tym dniu na Wydział Teologiczny w Opolu. Także w tym dniu błogosławieństwo owsa.
  10. Ofiara do puszki na ogrzewanie naszego kościoła wyniosła: w Chrząstowicach 1162,07 zł i 10 euro. W Lędzinach 345 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  1. Wszystkim życzę dobrego przeżycia ostatniego tygodnia Adwentu, pokoju w sercu oraz dobrej niedzieli i wielu łask Bożych.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech